fbpx

Jak se ze mně přes noc stala “BLOGERKA PLÁŽOVÁ”

Určitě znáte ten stav, kdy něco tvoříte, na něčem makáte a najednou to nejede. Prostě se vše nějak zastaví, zbrzdí, nastane ticho. Většinou jsme zvyklí si říct „Musím zabrat. Teď je čas se do toho opřít.“. Ano umím se opřít. Ano umím zabrat. Pamatuji si na lopatu v mých sedmiletých rukách a na neúnavnou energii mého otce, který nepřestal, dokud nebylo hotovo.

Avšak většinou, když vypustím svůj JANG a zamakám, tak zcela vyhořím. Učím se tedy užívat svůj JIN a nechat věci, ať se stanou. A tak jsem si včera v nastálém tichu kdy se nic nehýbalo, naordinovala vnitřní DOVOLENOU. Odjela jsem na Jihočeskou písečnou pláž a všechno hodila za hlavu. Cítila jsem se jako u moře, daleko od práce a zodpovědností. Večer ještě horké náměstí s kapelou a inspirující ženou. Ženou, která umí zabrat a opřít se, umí to dokonce každý den a stačí jí spát pouze 4 hodiny (ale o té až jindy). Loučila se se mnou o půlnoci větou „Ráno vstaneš v šest, kousneš se, dáš to, skončíš večer v šest a budeš mít hotovo.“

Světe div se. Vzbudila jsem se po 4 hodinách spánku zcela občerstvená s myšlenkou, že je to asi nakažlivé, když ihned po probuzení vyskočím a v hlavě se spouští jeden nápad za druhým. Najednou na mně začal mluvit nějaký vnitřní hlas. Říká se jim různě „vnitřní kritik“, „vnitřní rádce“, „vnitřní dítě“, „vnitřní rodič”. No nevím, co všechno tam máme a kdo z nich to asi byl, ale znělo to dost jasně. „Kačí ten BLOG, který si myslíš, že za tebe někdo bude psát, máš prostě psát ty!“

Já a psaní? To je ten největší fór pod sluncem. HaHa. Slohové práce mně nikdy nešly, učitelky se každý rok střídaly, ale všechny měly stejné hodnocení za 3 a pocit, že neumím seřadit slova v souvětí a vyjádřit se. První roky jsem červeným číslíčkům nad slovy a požadavkům změnit slovosled ve větě nerozuměla. Tedy nikdy jsem to nepochopila, asi to bude nějaká DISslovosled odchylka.

Ale postupně jsem přijala fakt, že neumím psát, nemohu psát, že ze mě nikdy nebude paní spisovatelka. Povolání spisovatelka škrtnuto. Zpěvačka a malířka také. Mimo slovosled jsem také gramatický ignorant a tak mně můj muž 15 let poučovat a opravoval moje MĚ a MNĚ. Stále to ještě neumím, je MNĚ nebo snad MĚ ?? to nějak jedno. A teď celé moje vnitřní všechno říká začni to sdílet „Napiš to, co ti včera řekla v rozhovoru Tamara Klusová. Napiš, proč nebude Tami na festivalu. Napiš, s jakou výzvou přišla.“ (ale o tom také až jindy).

Jo a víte, kdo za to všechno může? Může za to Stáňa Stiborová. Když jsem po 2 letech konečně otevřela na minutu její knihu Podnikání z pláže s podivem, proč to otevírám, když nejsem na pláži a líbí se mně v ČR a stěhovat na pláž se nehodlám. A ta jediná věta, která na mně zářila, byla jasná „Chceš-li něco prodat, potřebuješ BLOG.“

První moje úlevná myšlenka byla „Ještěže já nic neprodávám.“ a hned druhá „A do háje!! Vždyť ten Festival Ženám znamená také prodej vstupenek. AHA já prodávám! Takže potřebuju blog? No nazdar.“ A jen jsem pomyslela, tak vesmír (nebo jak mu říkáte vy, tomu, co to tady občas všechno řídí) poslal ještě ten den na můj Facebook úžasnou ženu, která ráda píše a já jí nabídla psaní BLOGU. Souhlasila. Bude psát. Ale to, co se děje kolem mě s ženami, o ženách, bez žen, ženám, se děje mně a tak o tom nemůže psát nikdo jiný než já.

Tak jsem tady, otevírám se, obnažuji se a sdílím. Vždyť k tomu vedu celý projekt Festivalu Ženám a sama se úspěšně sdílení vyhýbám. Doběhly mně… Kdo? Nevím.. Asi já sebe sama? Těším se na sdílení a na články, které mně už teď zní v hlavě „Jak jsem potkala dokonalou ženu s 2P.“ „Proč nikdy nebudu propagovat erotické hračky a pomůcky?“ „Ať jsou malé nebo velké, bílé, žluté, hnědé nebo červené…“ A určitě jako první „Jak se Festival Ženám zrodil ve vaně, asi protože se někde dozvěděl, že narodit se do vody je bájo.“Jo a taky už vím od včera, co je to, když má někdo HATERY na síti a že to znamená, že už má takový člověk dost dobrou pozici, když ho někdo nenávidí. Takže klidně mně HATNĚTE, každá energie se totiž počítá. 

 
 

Kateřina Krejčí

Zakladatelka Festivalu Ženám
access-vedomi.cz
festivalzenam.cz
centrumzivota.cz
aroma-terapie.com
katerinakrejci.cz

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *